Bayilik Sistemi Ve İşleyişi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Bayilik Sistemi Ve İşleyişi

08.01.2018
12

Bayilik Sistemi Ve İşleyişi

Günümüzde büyük firmalar çalışmalarını en üst düzeye çıkarmak ve ürünlerini tüm ülke geneline yaymak için bayilik vermektedirler. Bayilik vermek demek temsil edilecek markanın tüm ürünlerini mağazanızda satabiliyor olmanız demektir. Yani o markanın dışında başka bir markayı satış alanlarınızda bulunduramamanız demektir. Bu neden ile bayilik sistemi ürün tanıtım ve satışı için çok önemli olup, markayı genele tanıtmak için oldukça önemlidir.

Bayilik sistemi nasıl olarak işlemektedir?

Bayilik almak için öncelikli olarak hangi markanın bayiliğini alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü bayilik günümüzde artık her alanda uygulanmakta olduğu için alacağınız sektörü çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Hangi alanda bayilik alacaksanız eğer, o alanda bayilik veren firmalar ile öncelikli olarak randevu alıp bir ön görüşme yapmanız gerekmektedir. Şartları nedir, sistemleri nasıl işlemektedir, size kazandıracakları nelerdir gibi birçok konuyu iyi irdelemeniz sizin yararınıza olacaktır. Son zamanlarda birçok ücretsiz bayilik veren firmalar bulunmakta olup bazı firmalarda ücretli bayilik sistemi uygulamaktadırlar.

Günümüzde en avantajlı bayilik hangi alanlarda kazançlı olmaktadır?

Günümüzde franchise veren firma sayısı oldukça fazla olduğu için yapabileceğiniz bir alanı tercih ederseniz kazancınız daha çok olur. Son zamanlarda franchise veren firmalar arasında lojistik ve kargo sektörü en çok kazandıran sektörler arasındadır. Franchise demek aldığınız isim hakkı ile o alanda faaliyetlerinizi sürdürebilir ve kazançlarınızdan belirli bir yüzdelik alabilme şeklidir. Genelde bu sistem kurumsal firmalarda öne çıkmakta olup küçük çaplı firmalarda bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.