Evim Güzel Evim

Bahçe Aydınlatma Önerileri

Bahçe Aydınlatma Önerileri

Evlerinizde en önemli şekilde baktığınız düzenleme getirdiğin alanlardan biri de balkondur. Yazları serinlemek için oturduğunuz, kışları ise bahçeli ortamınızın gölgelik kısmında oturarak yağmurun yağmasını izlediğiniz yeriniz ile güzel dakikalar geçirebilirsiniz.  Bu yüzden bahçe aydınlatma fikirleri ile birlikte hava karardıktan sonra eşsiz bir alana sahip olup daha da güzel dakikalar geçirebilirsiniz. Yaz akşamları için misafirlerinizi ağırlayarak, güzel dakikalar geçirebilmek keyifli anlar yaşayabilmek için bahçenize ışıklandırma yapabilirsiniz. Bizlerde sizlerin bu durumları için bahçe aydınlatma önerilerini kullanarak en iyi şekilde bahçe platformlarınızı aydınlatabilirsiniz.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bahçeli bir eviniz var ise her dâhim şanslı olarak yaşarsınız. Yorgunluktan sonra geçirilmiş olan her bahçeli dakikalar sizler için bir terapi alanı olmaktadır. Bu yüzden gecelerinizi oturmak için bahçenizin belli noktalarına belli bir şekilde aydınlatma yapabilirsiniz.  Aplik lambalarının yanı sıra fenerlerin de bazı bölgelerin aydınlatmalar ile vurgular yapabilir en iyi şekilde aydınlatma sağlayarak oturabilirsiniz. Bahçeniz diktörtgen şeklindeyse Led ışıklar ile birlikte ışıklandırma sağlayabilirsiniz. Bahçenizde bulunan ağaçlarınız, çiçekleriniz var ise oluşturduğunuz güzel bahçenizde bulunan bu yerleşik yerlere aydınlatmalarınızı asarak eşsiz bir görüntü oluşturabilir en iyi şekilde tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Bahçenizde kurgulu ağaçlarınızın, çiçekleriniz yok ise duvara yerleştirmiş olduğunuz duvar çiçeklerinizin içine de yerleştireceğiniz aydınlık alanlar ile de bahçenizi en iyi şekilde aydınlatabilirsiniz.

Mumlarda Etkileyeici Bir Yöntemdir

Bahçe aydınlatma fikirlerinden ziyade bahçenize koyacağınız mumlarda sizler için çok iyi olmaktadır. Çünkü geceleyin ışık sistemini kullanmadan sadece mum sistemiyle oluşturacağınız aydınlatma sistemiyle birlikte en iyi şekilde loş ve güzel bir ortam yakalayabileceksiniz. Bahçe aydınlatması işlemlerinizde kullanacağınız mumlukları sizlerde kendi işçiliğiniz ile oluşturabilir maddi yönden kazanç elde edebilirsiniz. Örnek olarak konser kutular ve cam kavanozları alıp içlerinize yerleştirdiğiniz mumlar ile çok iyi derece de mumluk yapabilirsiniz. Yaz ve bahar akşamları için keyifli bir bahçe molası ile şık bir şekilde aydınlatma ortamları yaratabilir, sevdikleriniz ve misafirleriniz ile en iyi şekilde ışıklı bahçenizde oturabilirsiniz. Bu yüzden bu fikirleri çok iyi bir şekilde okuyup aklınızda tutabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.