Arac Kredisi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Araç Kredisi

04.10.2016
19

Son zamanlarda insanlar kredi faizlerinin inmesini beklemektedir. Ya ev ya da araç alabilmek için bu faizlerin inmesi insanları oldukça memnun edecektir. Kredi faizleri bankadan bankaya düzenli olarak değişim sağlar. Bankalar daha çok müşteri çekebilmek için kendi aralarında rekabet düzeyi yaparlar. Buradan da kim daha az faiz ve imkân sunar ise müşteri o bankadan kredi çekmek isteyecektir. Banka da kredi başına alacağı faiz tutarı ile ticaretine devam edecektir.

Kredi çekmenin en önemli hususları ise gerekli araştırmaların yapılmasını sağlamaktadır. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra da hangi banka size en ucuz kredi faizi verir ise o banka ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Kredi faizleri son zamanlarda çok değişim gösterebilir. Nedeni ise sizin vereceğiniz bir peşinat geri ödeme süresi ve kredi tutarlarını düşürecektir. Bundan dolayı da düşen bu oranlar ile sizler daha az faiz ödeme hakkına sahip olacaksınız. Araç kredisi çekmek isteyen kişiler için bir kolaylık yapalım;

X bankasından kredi çektiğinizi düşünelim. Araç kredisi faiz oranları 1,27 – 1,39 arasında değişim gösterir. Size 1,27 den hesaplama yapalım.
Bankadan çekeceğiniz araç kredisi tutarı: 30.000 TL
Vade tutarı : 36 Ay
Faiz oranı : 1,27 %

Bu özellikte kredi çekmek isterseniz eğer;
Geri ödenecek toplam tutar : 39.357,76 TL
Ödenecek aylık taksit tutarı : 1.088,91 TL

Yukarıda size verdiğimiz bilgiler kredi tutarları ile alakalıdır. Kredi faiz oranlarının ne kadar yüksek olursa siz o kadar kredi borcu ödemek zorunda kalırsınız. Ama hem kredi faiz oranı düşük olur ve vade sayınızı da düşürürseniz eğer kredi geri ödeme tutarınız fazla olacak ve ödenecek miktar yani faiz tutarınız azalacaktır. Sizler isterseniz kendi tekliflerinizi banka ile paylaşabilir ve size özel ödeme yöntemleri yapılabilir. Sizlerin genel de tercih ettiği ödeme yöntemleri aylık taksit tutarı üzerinden olmaktadır. Taksit tutarlarının önemi bu yüzden büyüktür. Bütçenizi önceden belirleyerek taksit tutarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer ki hiç birini istemez iseniz bankanın önerdiklerini kabul edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.