Araba İpotekli Rehin Kredi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Araba İpotekli Rehin Kredi

14.01.2017
14

Herhangi bir ihtiyacınızdan dolayı bankalardan kredi çekmek istiyorsanız öncelikle güven sağlamak için bankaya çeşitli mal varlıklarınızı göstermeniz gerekebilir. Böyle durumlarda ise mal varlığı olmayan kişiler için ciddi problemler ortaya çıkıyor. Bunun yanında ise bankalara, elinizde bulunmakta olan malları rehin bırakarak çeşitli kredilerden faydalanmanız mümkün hale geliyor. Tabi ki bu işlemleri yaptırmak oldukça büyük riskler de taşıyor. Çünkü eğer çekmiş olduğunuz krediyi geri öderken sorun yaşarsanız, bankaya rehin bırakmış olduğunuz eşyalarınızı elinizden kaybetme gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ülkemizde eşya ipotek ettirme konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de arabaları rehin bırakmak oluyor.

Üzerinize kayıtlı olan arabayı bankaya rehin olarak gösterirseniz, göstermiş olduğunuz bu teminat sayesinde bankadan kredi çekebilir ve ihtiyacınız olan maddi desteği elde edebilirsiniz. Rehin bırakarak kredi alma konusunda ön plana çıkmak istiyorsanız daha önceki kredi sicilinizin temiz olması, bankaların en çok dikkat ettiği unsurlar arasında ter alıyor. Eğer siz de sorunsuz bir şekilde kredi almak istiyorsanız öncelikle kredi sicilinizin iyi durumda olduğundan emin olmanız gerekiyor. Daha sonra bankalara başvuru yaparak ve arabanızı rehin bırakarak kredi çekebilir ve hayalini kurduğunuz nakit paraya ulaşabilirsiniz.

Arabanızı rehin olarak bıraktığınız için krediyi ödeme zamanı geldiğinde tarihleri aksatmadan ödeme işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde borçlarınızı ödemezseniz daha önceden rehin olarak gösterdiğiniz arabanıza banka tarafından el konulabilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için de ödeme tarihlerinizi mümkün olduğu kadar aksatmamak gerekiyor. Rehin araba bırakarak kredi almak birçok açıdan avantajlı bir durum olarak görülse de eğer borçlarınızı ödeyeceğiniz konusunda kendinize güvenmiyorsanız, bu yöntemi kullanarak kredi çekmenizi tavsiye etmiyoruz. Fakat maddi olarak geliriniz varsa ve kredi borcunuzu zamanı geldiğinde mutlaka ödeyecek güce sahip olacaksanız, arabanızı rehin göstererek kredi çekebilir ve bu parayı gerekli yerlerde kullanabilirsiniz. Rehin bırakarak kredi çekme işlemlerini tamamlamak için bankları ziyaret ederek veya internet siteleri üzerinden bankalar ile iletişim kurarak detaylı bilgilere ulaşmanız da mümkün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.