Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar! | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar!

11.05.2015
285
Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar!

 

Altın fiyatları son zamanlarda devamlı olarak değişiklik gösterir oldu. Devamlı değişen fiyatlar nedeni ile altına yatırım yapacak olanlarda nasıl davranacaklarına pek emin olamıyor. Gram altın fiyatlarındaki değişiklikler büyük yatırımcıları sarsıcı etkilerde yapabilir. Çeyrek altın fiyatı gün itibarı ile 169,05 TL olarak belirlenmiştir. Satışlar sırasında eski tarihli satışı yapılacak olan altınlarda fiyat kırılır. Altın yatırımı yapacak olan kişilerin bu konuda daha da dikkatli olması gerekir.

1 gr altın

Altın satışlarından toplu alımlarda daha uygun fiyatlarla alım yapılır. Bunun için yatırım yapmayı düşünenlerin öncelikle altın fiyatlarının düşmesini beklemesi daha doğru olur. Yarım altın hem yatırım hem de takı amacı ile alınır. Çeyrek altının iki katı olarak hesaplanan yarım altın satışı sırasında eski ya da yeni tarihli alımlar yapılır. Eski tarihli altınlarda bozdurma yapılırken kırma payı daha yüksek olarak hesaplanır.

Tam altın yatırım amacı ile iyi bir araç olarak kullanılır. Tam altın almak isteyenler 692,72 TL olarak satın alım yapabilir. Devamlı olarak fiyatlar değişiyor. Gün içinde bile fiyatlarda oynama oluyor. Bu nedenle altın almak isteyenlerin ne yapması gerektiğine karar vermeleri daha zor oluyor. Altın almadan önce mutlaka gram altın fiyatlarına bakılması gerekir. Gram altın alınması halinde geri verilirken kırma payı alınmaz. Aslında en karlı olan yatırım amaçlı altın alımı gram altın olarak olanıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.