Evim Güzel Evim

Alçı Markaları ve Malzeme Fiyatlandırması

25.08.2018
101
Alçı Markaları ve Malzeme Fiyatlandırması

Ev, işyeri, bina, inşaat gibi yerlerde her türlü iş için kullanılan özellikle de dış cephe bünyesinde yapım aşaması sağlanan alçı markaları hakkında sizlere geniş bilgiler vererek bu alçıları düzgün ve uygun bir şekilde kullanabilmeniz için bilgiler sunacağız. Şuan ki günümüzden bir 15 sene önceye kadar kullanılan alçı sıva yerine genellikle tavan ve duvarlarda kara sıva denilen kum, çimento ve kireç karışımından dolayı elde edilen sıva şekli uygulanırdı.

 

Kaba sıva ve ince sıva olarak adlandırılan bu sıvama türü hem çok zahmetli hem de çok ağır, ustayı yoran, pratik bir şekilde işlem görmeyen kısacası hem işten, hem de zamandan kayıp eden nankör bir aletti. Fakat halen kullanılan pratik, daha ekonomik ve yüzeye sürüldüğü zaman daha düz şeyler oluşturmak için kara sıva yerine alçı sıva yapılmaktadır Bu yapıya paralel olarak bir çok kullanılan alçı malzemesi farklı fiyatlar ile piyasada satışa sunulmaktadır.

 

Kara sıvaya oran ile çok daha fazla faydası bulunan alçı sıva markaları ve firmaları, hem fiyat olarak hem de malzeme olarak zorlu bir rekabet içerisine sokmaktadır.

Yapı ve inşaat piyasasının içerisinde bulunan farklı kalitede ve fiyatlar da bir çok alçı bulunmaktadır. Alçı ustalarının kullanım kolaylıklarını, kullanım amacına uygun olarak kabul edilen alçı malzemeleri de kendi aralarından kaliteli ürünlerdir.

Ucuz Alçı Markaları

Fiyat ucuzluklarına paralel olarak piyasa içerisinde bulunan ustalar sizlerin dikkatini çekmiştir. Doğaner alçı olarak adlandırılan ucuz alçılarının başında gelen alçı çeşidinin ustalar tarafından kullanım kolaylığı pek sağlanmamaktadır.

 

 

Bunun ilk ve temel sebep olarak, sıvı alçısının hamur gibi olmayası, yüze sürüldüğü zaman  pırıl pırıl şekilde yansıtılması. Piyasa içerisinde bulunasına rağmen ustalar tarafından kullanımı oldukça zor ve rehabet görmeyen alçı parçası olmaktadır.

Bu yüzden sizlerde ucuz alçı markalarına kaçmayarak, evini boyadığınız yerleri çekerek en iyi şekilde evinizin tadilatını yapıp daha kuvvetli olmasını sağlayabilirsiniz. Ustalarınızın demiş oldukları alçı markalarına uyarak evlerinize ve ya yapacağınız ofislere bu şekilde alçı transferi yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.