Ahşap Boyama işi | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

Ahşap Boyama işi

11.09.2016
17
Ahşap Boyama işi

Ev hanımları genel de gün içinde çok fazla derece de ev temizliği ve yemek yaptıkları için bu durumdan bir hayli sıkılmaktadırlar. Bundan dolayı da son zamanlarda evde yapılacak işlere kendilerini vermektedir. Sırf bu sıkılanlar kadınlar değil de emekli erkekler de olmaktadır. Onlar için evde yapılacak eğlenceli bir iş tavsiyemiz var. Bu iş ahşap boyama olacaktır.
Ahşap boyama oldukça eğlenceli bir iştir. Hem bu ahşaplar ile para kazanabilir ve bu kazandığınız paralar ile işinizi ilerler etek daha çok para kazanmak için yatırım yapmanız mümkündür. Sizler de ister müşteri bularak onların istedikleri desenleri çizerek ve boyayarak onları satabilir ve para kazanabilirsiniz. Çeşitli desenleri ahşap malzemenin üzerine tutarak önce çizersiniz. Daha sonradan ise boya yardımı ile istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Ortaya oldukça güzel bir iş çıkacaktır. Bu işi de maliyetleri göz önüne alarak bir fiyat belirlerseniz.
Sizlere bu malzemeleri yazalım;
– Bir adet ahşap
– Zımpara
– Akrilik boya
– Çeşitli kalınlıkta fırçalar
Yapılışını da kısaca anlatalım;
İlk başta ahşap ürünümüzü zımpara yaparak başlayalım. Daha sonradan kuru biz bez yardımı ile oradaki kalıntıları temizleyelim. Daha sonradan objeyi üzerine çizerek aldığımız boyayı objenin kenarlarına değmeyecek şekilde boyarız. Daha sonradan ikinci kata tekrar bir boya atmadan önce tekrar bir zımpara yapıyoruz sonradan ise ikinci defa bir boya atıyoruz. Kuruma işlemi bittikten sonra üzerine tekrar bir çizim yaparak istediğiniz şekli çizebilirsiniz. En sonunda da vernikleyip kullanıma hazır bir hale getirebilirsiniz.

Bu anlattığımız ahşap boyama işini dilerseniz internet üzerinden satışını yaparsınız. İsterseniz müşteriler bulup onların istedikleri şekilde özel sipariş alarak belirlediğiniz fiyattan bu yaptığınız işi satarak para kazanmanız mümkündür. Bunun gibi birçok iş internet üzerinde sizlere anlatılmaktadır. Kadınlar ve emekli erkekler evde boş durmamak ve ev ekonomisine kazanç getirmek için bu tür işleri oturduğunuz yerden ve dilediğiniz zaman da rahatlık ile yapabilirsiniz. Ayrıca bu iş kendi işiniz olduğu için rahatlıkla fiyatını kendinize göre belirlemeniz oldukça mümkün olmaktadır.

Yorumlar
 1. Semiha dedi ki:

  Ben malatyada oturuyorum ahsap boyama isini istiyorum deneyimim var bu konuda bana yardimci olursaniz sevinirim olumlu olumsuz cevap bekliyorum

 2. melike dedi ki:

  izmirde oturuyorum deneyimim var..mail:melike.ekilem@hotmail.com

 3. TUĞCAN dedi ki:

  ANKARA DA İKAMET EDİYORUM EVDE ÇALIŞMAK İÇİN YETERİNCE UYGUN ZAMANIM VAR EL BECERİME GÜVENİYORUM PRATİK VE HIZLIYIM MESAJIMA DÖNÜŞ YAPARSANIZ MEMNUN OLURUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER …

 4. Pinar dedi ki:

  Anakarada oturuyorum ahşap boyama yapıyorum hobi olarak bunu kazanca dökmek istiyorum olumlu olumsuz dönüş yaparsanız sevinirim

 5. MERVE dedi ki:

  İSTANBUL’DA OTURUYORUM EK İŞ OLARAK BOYAMA YAPABİLİRİM ZATEN 10 YILDIR YAĞLI BOYA TABLO YAPIYORUM. TEKLİFLERİNİZİ BEKLİYORUM.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.