AH ŞU FUTBOL SPİKERLERİ | Evim Güzel Evim
Evim Güzel Evim

AH ŞU FUTBOL SPİKERLERİ

14.03.2017
279

Futbol, kimimiz için maçın ardından bir de özetini,yorumlarını izleyecek kadar bir tutku, kimimiz için eşimizin dostumuzun gönlü kırılmasın diye zoraki izlediğimiz bir spor. Ama hepimizin de dikkatini çeken bir konu var. Spikerler! Neredeyse her maç bu tepkileri duyuyor, maç izlerken bu cümlelerden birini duymadığımızda bir yanımız hep eksik kalıyor.

Spikerlerden İnciler

1.Kendi ekseni etrafında döndü. (İzleyicilere futbolun yanı sıra bir yandan da geometri öğretmeye çalışan spikerler bu cümleyi kullanarak semazenlere de selam çakarlar)
2.Mükemmel şutu aynı güzellikle kurtardı. (Çünkü objektif spikerlik şutun yanında kurtarışın da eşit seviyede güzel olduğunu bu klişeyle belirtmeli)
3.Her iki takım da sahaya kazanmak için çıkıyor. (Yenilmeyi hangi takım ister ki?)
4.Belki de kariyerinin en kolay golünü attı. (Topu boş kaleye yuvarlayan futbolcular için kurulan bu cümle, belki de spikerlerin kariyerinin en kolay gol anlatma cümlesi, kim bilir?)
5.Orta şut karışımı bir vuruuuuş… (Çektiği şut yüzünden zaten rezil olmuş futbolcuyu “aslında orta açmak istedi ama bir yandan da şut çekmekten geri kalamadı” gibisinden anaç bir tavırla korurlar)
6.Hava şartları ve zemin futbol oynamaya müsait. (Bir spiker maç anlatmaya bu cümleyle başlamalı yoksa işi rast gitmez, maazallah)
7.Al da at dercesine bir paas! (Bazen bu pasların “al da at artık lanet olasıca” sertliğinde gittiği de olur)
8.Arka direkte kendini unutturdu. (Beklerin bulundukları kanatlardan ileriye çıkıp gol aradığı anlarda spikerleri kurtaran cümle bu işte)
9.Ağlara giden top gol olarak değer kazanmıyor. (Bir spiker olmak istiyorsanız gol sayılmadı demek yerine uzatarak edebiyat parçalamalısınız, ölümüne parçalayın o edebiyatı)
10.Düşüncesi güzel ama istediğini yapamıyor. (Bir spiker o an futbolcunun zihnini okuyabilir, ne düşündüğünü bilebilir)

Yazan : Gamze GÜNBEK

http://www.bakimlikadiniz.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.