Evim Güzel Evim

Toplantı Masası Modelleri

06.11.2013
645
Toplantı Masası Modelleri

Güzel ve Kullanışlı Toplantı Masası Dekorasyonu ve Modelleri

Toplantı masası modelleri şirketlerde, ofislerde ve iş yerlerinde toplantılar için ihtiyaç duyulan özelliklere göre şekillenmekte ve buna bağlı olarak toplantı masası modelleri bir çok farklı modelleri üretilmiştir. Bu toplantı masası modeli çeşitliliğinin başlıca nedeni kullanım ihtiyacıdır.

Boyutları ve modeller ihtiyaç duyulan duruma göre belirlenmektedirler.

Dikdörtgen, yuvarlak, U şeklinde vb. şekillerde farklı farklı modellerde ve farklı boyutlarda üretilen toplantı masaları modelleri ahşap toplantı masası modelleri, metal toplantı masası modelleri, cam toplantı masası modelleri,  parçalı toplantı masası modelleri gibi farklı malzemelerden üretilmektedirler.

Toplantı masası modellerinde en çok karşımıza çıkan malzeme ahşaptır.

Ahşap malzemenin bu kadar çok kullanılmasının bir çok farklı nedeni vardır.

Bunlar kolay şekillenebilirlik, istenen ölçülerde montajı kolayca yapılacak şekillerde tasarlanabilirler.

Ayrıca dekorasyon açısından öteki tüm mobilya ve ev ürünlerinde olduğu etkisi çok fazladır. Bu durum da toplantı masası modellerinde ahşap kullanılmasını yaygınlaştırmaktadır.

Toplantı masaları modelleri ve ebatları odalara göre şekillenmektedir.

Toplantı Masası Modelleri

Dayanıklılık açısından da oldukça kullanışlı olan ahşapların bir çok farklı ağaçlardan üretilmiş modelleri mevcuttur. İstenen ortama uygunluk açısından da önemlidir.

Dekorasyon açısından çok kullanışlıdır. Her dekorasyon ortamına uygun şekillerde kullanılabilirler. kolaylıkla boyanabildikleri için de tercih edilirler.

Bazen herhangi bir boyamaya ihtiyaç duyulmadan da kullanılan ahşap toplantı masası modelleri de mevcuttur.

Ahşap dışında metal ve başka malzemelerden de üretilen bir çok modeli mevcuttur.

Toplantı masası modellerinin farklılık gösterdiği durumlardan biri de masanın kurulacağı odanın boyutları, görünümü gibi özellikleridir.

Mekanın geometrik şekline göre de tercih edilen toplantı masaları modellerinde en çok tercih edilen geometrik şekiller dikdörtgen ve U şeklindeki toplantı masalarıdır. Bu tür masalar istenen büyüklükte olabilir ve kullanım açısından da verimlidir.

Toplantı masalarında yuvarlak modeller az tercih edilmektedir. Bunun nedeni de çap boyutudur.

Büyük çapta yuvarlak masanın kaplayacağı alan gerçekten çok fazla olmaktadır ve kullanılabilen alan da azalmaktadır. Bu yüzden küçük toplantı masalarında  tercih edilirler.

Bunun yerine elips şeklinde toplantı masalarının kullanımı daha uygundur.

Dikdörtgen ve U şekli masalar ise her büyüklük ve amaca uygun şekildedir. Bu yüzden de tercih en fazla tercih edilen modeller bunlar olmaktadır.

Toplantı Masası Modelleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar
  1. emine akkus dedi ki:

    toplantı masası 20 kişilik olan fiyatını öğrenmek istiyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.