Evim Güzel Evim

İlginç Tasarımlı Ev Aksesuarları Modelleri

02.07.2012
511
İlginç Tasarımlı Ev Aksesuarları Modelleri

 

İlginç ve Farklı ev Aksesuarları

Çok Fonksiyonlu Mobilyalar

Mobilyaların üretimlerinde artık en önemli faktör kullanışlı olmalarıdır.

Bir çok tasarımda farklı amaçlarda kullanılabilen ve küçük mekan dostu mobilyalar görmek mümkündür.

Bazı mobilyalar ise normalden çok daha fazla özelliğe sahiptir.

Yatak, masa, kanepe, oturma grubu gibi bir çok farklı amaçla kullanılabilen bir mobilya herkesin isteyebileceği bir türdendir.

Duvar Dekorasyonu

Duvar dekorasyonu evlerin dekorasyonunda çok önemli bir yer tutar. Çerçeveler, fotoğraflar, tablolar ve bir çok aksesuarla duvar dekorasyonuna katkıda bulunmak mümkündür.

Kullanılabilen aksesuarların çokluğundan da kaynaklı olarak bir çok farklı duvar tasarımları görmek mümkündür.

Duvarda ağaç resmi ve dallarında bulunan fotoğraflar çok güzel bir görüntü oluşturmaktadır.

Bitkili Sehpa

Ev mobilyalarının bir çok çeşidinde  çok ilginç özellikler bulmak her zaman mümkündür. Bu özellikler zevklere göre ve dekorasyon açısından da güzel özellikler olmaktadır.

Doğayla iç içe yaşama isteği çoğu insanda bulunmaktadır ancak hayat gereği bunu yaşamak çoğu insan için mümkün olmamaktadır. Bu durumda yapay yollarla doğadan bir kesit oluşturulmaktadır.

Bu oluşum bazen de ilginç şekillerde olabilmektedir. Cam bir sehpa ya da masa için bitkiler kullanılarak dekoratif özellik kazandırılabilir.

Diş Fırçası Kutusu

Diş fırçaları için her evde aynanın kenarında mutlaka bir kutu bulunmaktadır. Benzer diş fırçalarının karışmaması için de belirli bölmelere ayrılırlar.

Çok farklı tasarımlara sahip diş fırçası bulunabilmektedir. Onları farklı kılan bu tasarımlar bazen de ilginç olmaktadır.

Diş şeklinde tasarlanmış 4 kişilik dış fırçası kutusu buna güzel bir örnektir.

Baklava Modelli Kitaplık

Kitaplıklar bir çok farklı modellerde tasarlanmaktadırlar.  Kullanıldıkları yere, üretim şekillerine ve amaçlarına göre tasarımlar çok büyük farklılıklar göstermektedirler.

Genellikle düz raflar şeklinde üretilen kitaplıkların baklava dilimi biçiminde raflar şeklinde tasarlanması bulundukları mekana ayrı bir hava katmaktadır. Ayrıca dekorasyon açısından da daha güzel olabilmektedir. Bunun dışında istenilen boyutlarda ve sade bir gösterime sahip olmakla beraber işlevsel olarak da aynı avantajlara sahiptirler.

Ev eşyalarında başka araç ve gereçlere ya da doğaya özgü varlıklar modellenerek ilginç tasarımlar oluşturulmaktadır. Bunların günlük hayatta çok yerde görmek mümkündür.

Bu tasarımlar dekorasyona büyük katkı sağlamaktadırlar.

Küllük tasarımında araba modellemesi de güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Sigaranın olmadığı ve küllüğe ihtiyaç duyulmayan ortamlarda yaşamayı umut ediyoruz.

Evlerin tüm bölümlerinde ve aksesuarlarda, kapılarda, pencerelerde vb. akla gelen tüm dekorasyon gerektiren kısımlarda tasarımlar ve modeller bazen çok ilginç ve hoş olmaktadırlar.

Kapı kancası tasarımında korsanlara özgü kancanın modellenmesi hem ilginç hem de güzel olmaktadır.

Cepli Yastıklar

Bir çok farklı kanepe yastıkları vardır. Bunlar çoğunlukla dekoratif ve odaların genel görünüşüne bir dekoratiflik katacak şekilde üretilirler.

Konfor sağlama özellikleri dışında çok önemli özellikleri barındıracak şekilde de tasarlanabilirler. Özellikle kumandalarının yerini kaybedip uzun bir süre onları arayarak vakit kaybedenler için kumanda cepli yastıklar çok işe yarayabilir.

Böyle tasarımları el emeğiyle çok rahat bir şekilde yapılabilir.

İlgililer buradan esinlenerek yapabilirler.

Çeşitliliğin bol olduğu ev eşyalarından bazıları da tabak, tencere çeşitleridir.

Çoğunlukla işlevsellik göz önünde bulundurulmaktadır ancak meyve tabaklarında böyle bir şeye gereksinim duyulmamaktadır.

Güzel Tasarım Meyve Tabağı

Farklı ve güzel tasarlanmış bir meyve tabağı herkesin tercih edeceği türdendir.

Baklava Modelli Kitaplık

Kitaplıklar bir çok farklı modellerde tasarlanmaktadırlar.  Kullanıldıkları yere, üretim şekillerine ve amaçlarına göre tasarımlar çok büyük farklılıklar göstermektedirler. Genellikle düz raflar şeklinde üretilen kitaplıkların baklava dilimi biçiminde raflar şeklinde tasarlanması bulundukları mekana ayrı bir hava katmaktadır. Ayrıca dekorasyon açısından da daha güzel olabilmektedir. Bunun dışında istenilen boyutlarda ve sade bir gösterime sahip olmakla beraber işlevsel olarak da aynı avantajlara sahiptirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.