Ev Dekorasyonunda Halı modelleri ve Modası

Ev Dekorasyonunda Halı modelleri ve Modası
20 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 213 kez okundu.

En Güzel Halı Modelleri ve Halı Dekorasyonu

Halı dekorasyonu evlerimiz için çok önemlidir ve bu anlamda evlerimizin tüm oda ve bölümlerinde  göze çarpan her şeyin dekorasyon açısından önemi küçümsenemez.

Bunlardan biri olan evlerimizde halılar dekorasyon açısından oldukça önemli bir yer tutar.

Halıların dekorasyona etkisi, hangi desen ve modellerde halıların olduğu ve diğer tüm halı özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizdeki HALILAR  kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Evlerimizde Halılar

Evlerimizde Halılar

Evlerimizde Halı Seçimi ve Halı Yerleşiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halılarda ilk dikkat edilmesi gereken husus halının kalitesi olmalı. Çünkü kalitesine bağlı kir tutmama, kolay temizlenme özellikleri bulunan halılar vardır.

Özellikle nanoteknoloji ile üretilen halılar bir açıdan bakterileri bünyesinde barındırmaz, kolay kolay kir tutmaz ve temizlenmesi de kolay olur.

Çocuklu evlerde çocukların halılar üzerinde çok vakit geçirdiklerini göz önünde bulundurursak bunun önemini daha iyi bir şekilde anlarız.

Halıların kalite ve özellikleri dışında dekore edilen mekana uyumluluğu önemlidir. Öncelikle renkler arasındaki uyum göz önünde bulundurulur.

Evlerimizde halılar içerisinde en yoğun olarak bulunan rengin mekandaki diğer aksesuar eşya ve mobilyalarla renk uyumuna dikkat edilmeli.

Bunun yanı sıra halıların farklı farklı desenlerde süslemelerinin de dekorasyona katkısı göz önünde bulundurulur.

Halıların bir diğer önemli özelliği de tasarlanan halı modelleridir. Özellikle günümüzde çok ilginç ve güzel tasarlanmış halı modelleri bulunmaktadır.

Bunlar aynı zamanda kullanılacak mekanın amacına da uygun olmaktadır.

Örneğin çocuk odalarında kullanılacak olan halılar çocukların sevdiği çizgi film karakterlerinin üzerine işlendiği halılar alınarak ayrı bir hava katılabilir.

Evlerin döşenmesinde ve dizaynında ilk akla gelen ve evlerimizin genel görünüşüne büyük etkisi olan nesnelerden biri de halıdır.

Halılar kalite, zerafet, tasarım açısından büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Bu yüzden halı seçimleri de genelde çok zor olmaktadır.
Halıların genel olarak duvar renklerine göre, koltuk ve oturma gruplarına, perdelere göre vs. bir çok kritere göre seçilmesi ve bu kriterlerle uyumluluk göstermesi gerçekten önemli bir konudur.

Özellikle bazı insanlarda bu uyumluluğu sağlamak çok önemlidir.

Bu durum da büyük bir uğraş gerektirmektedir. Biz sizlerin işini kolaylaştırmak için birbirinden farklı bir çok çeşit halı modeli sunmaktayız.

Güncel olarak takip edilen yeni halı modelleri, trend halılar ve markaları size sunulmaya da devam etmektedir.

Etiketler:

Ev Dekorasyonunda Halı modelleri ve Modası Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ozge dedi ki:

    Iletisim adres yada numaranizi bulamadim size nasil
    Ulasabilirim?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git