Evim Güzel Evim

En Güzel Halı Modelleri ve Halı Desenleri

02.05.2012
451
En Güzel Halı Modelleri ve Halı Desenleri

Dekoratif Halı Modelleri ve Resimleri

Halı seçimlerinde evimizin dekorasyonun sahip olduğu farklı renk tonlarının etkisi büyüktür. Halı seçimlerinde modern halı resimleri araştırılarak ve görülerek kanepelerimizin, koltuk takımlarımızın, perdelerimizin renklerine göre, onlarla uyumlu olacak şekilde halı seçimine dikkat ederiz.

Her zevke uygun, her çeşit dekorasyona uyumlu halı modelleri bulmak da çok kolaydır aslında.

Çünkü üretilen binlerce halı çeşidi bizlere bu imkanları sunmaktadır.

Sitemizdeki halı modelleri kategorisinde istediğiniz halılar hakkında bir çok bilgi ve halı resimleri bulabilirsiniz. Bu modeller size fayda sağlayabilir ve seçimlerinizde kolaylık gösterebilir.

Ayrıca FARKLI TASARIM HALILAR ve dekorasyona etkisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

İşte size renkli renkli bazı dekoratif halı örnekleri.

Çocuk Odası Halısı

 

Halı Resimleri ve Resimlerden Faydalanılacak Durumlar

Halılar üretilirken ve tasarlanırken yüzlerce belki binlerce farklı modelde tasarlanırlar. Bun çeşitlilik sadece renk ve desenlerden oluşmaktadır.

Bunun yanı sıra işin içine halı boyutları da girince oldukça renkli bir çeşitlilik oluşur. Piyasada oda büyüklüklerine göre en çok tercih edilen halı boyutları 4-6 metrekare arasındaki halılardır.

Genellikle evlerde bu ebatlarda odalar mevcuttur.

Bunun dışında büyük salonlara sahip evlerde ve diğer mekanlarda daha büyük ebatlarda halı modellerine rastlamak mümkündür.

Halı Fotoğrafı

Halı Modeli

Halı resimleri ile ortalama ebatları ve diğer özellikleri saptanan halılarda resimler sayesinde halı modeli seçme durumu kolaylaşır.

Çünkü istenen desenlere bakılır, hangi desenlerin daha uygun olduğu ve odanın genel dekorasyonuna uyum sağlayacağı resimlerden anlaşılır.

Eskiden zeminlerde beton veya karo zemin kaplamaları kullanılırdı.

Bu durum evlerin veya diğer mekanların daha soğuk olmasına ve çok iyi bir görüntü vermediğinden halı boyutlarının da büyük olmasına neden oluyordur.

Lamine veya laminat zemin kaplamalarının yaygınlaşmasından sonra artık halı boyutlarında da gözle görülür bir küçülme olduğu gözlemlenebilir.

Çünkü sadece bu zemin kaplamaları hem dekoratif durmakta hem de sıcak ortam oluşturduklarından halı ile kapatma gerekliliği ortadan kalkmıştır.

 

Halı Modelleri

 

Halı modelleri markadan markaya değişiklik göstermektedir.

Bu değişiklik sadece halı desenlerinde olmamaktadır. Bunun yanı sıra kalitesinde de büyük bir değişim söz konusu olmaktadır.

Halı resimleri bu modellerin seçimlerinde önceden hazırlıklı olmak ve seçim yapmakta kolaylık sağlamaktadır.

Ayrıca halı katalogları da incelenerek halıların boyut, kalite ve desenleri hakkına fikir sahibi olunabilir.

Krem Renk Halı

Lale Desenli Halı

Halı Resimleri ile Dekorasyona Etki Eden Durumların Belirlenmesi

Halılardaki en önemli özelliklerden biri şüphesiz ki desenleridir. Model seçiminde desen ve renklerin önemli oldukça büyüktür.

Bu nedenle halı modelleri tercih edilirken mutlaka bunları önceden görmek gerekir. Bu yüzden de halılar alınmadan önce halı resimleri güzelce incelenir ve buna göre istenen zevke uygun model seçilir.

 

Sade Desenli Halı

Diğer bir husus da halıların kalitesi. Halılar kalitesine bağlı olarak kir tutar veya temizliği kolay olur.

Bu nedenler öncelikli olarak kaliteli halı modelleri halı resimleri kataloğundan belirlenerek bu kalite doğrultusunda da halı modellerinin desen ve renk olarak uygun olanı alınmalı.

Sade Halı Modeli

Tüylü Halı

Halılar HALILARhakkında bulmak istediğiniz bir çok tavsiye ve fikir sitemizde mevcuttur.

Halı resimleri yazımızda olduğu gibi ilginç tasarım olan halılar, farklı desen ve modellerde olmak üzere bir çok halı görselinin olduğu diğer yazılarımızı kategorimizi inceleyerek görebilirsiniz.

Sitemizi takip ederek güncel halı modellerine bakabilirsiniz.

Yeşil Renk Halı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.